Tisková zpráva

STOP PŘEHRADĚ!

 

Petice proti přehradě úspěšně pokračuje, podepsal i ji i ministr Ambrozek

Tišnov, 19. května 2006 - Petiční akce, kterou před měsícem zahájilo sdružení Stop přehradě, úspěšně pokračuje. Mluvčímu petičního výboru Janu Beránkovi se dosud už sešlo přes tři stovky podpisů. Mezi signatáři jsou i současný ministr životního prostředí Libor Ambrozek nebo krajská zastupitelka Jana Drápalová.

Petice je adresována úřadům v Tišnově a v Jihomoravském kraji, stejně jako Povodí Moravy. Tyto instituce vyzývá k tomu, aby upustili od požadavku na stanovení územní rezervy pro přehrady v územních plánech obcí a aby podnikly všechny potřebné kroky k vypuštění těchto projektů z příslušných dokumentů, zejména tzv. směrných vodohospodářských plánů. 

"Poslední vývoj ukazuje, že výzva je zcela na místě. Podpisy pod petici budeme sbírat i nadále nejméně do konce června," vysvětluje Jan Beránek.

"Přicházejí nám desítky podpůrných dopisů od občanů nejen z Tišnovska, ale i z dalších míst České republiky. Už se nám sešlo přes tři stovky podpisů, ale vím, že mezi lidmi je v oběhu mnoho dalších archů. Chtěli bychom získat do konce června nejméně tisícovku podpisů. Na termínu předání petice se dohodneme v petičním výboru a zohledníme přitom vývoj situace kolem přehrad," dodává Jan Beránek.

 

Kontakt a další informace: 

Jan Beránek
tel.: 604 207 305
email: jan.beranek@ecn.cz
 

> zpět na hlavní stránku