Informace

STOP PŘEHRADĚ!

Veřejné projednání Plánu hlavních povodí proběhne v pondělí 9. října od 15 do 18 hodin v Praze!

Snaha omezit účast veřejnosti na plánování přehrad pokračuje: koho se přehrady přímo týkají, nemá prakticky šanci se projednání účastnit.

 

Na internetových stránkách Ministerstva zemědělství se dnes, 26. září, objevila informace o tom, kdy a kde proběhne veřejné projednání Plánu hlavních povodí. Bude to za pouhých dvanáct dní ve tři hodiny odpoledne v Praze.

 

Oficiální pozvánka existuje pouze ve formátu PDF a je k dispozici na webu ČEU zde (PDF, 170 kB).

Její identický obsah jsme pro zájemce na našich stránkách převedli i do formátu HTML a DOC (10 kB).

 

Klíčové informace jsou tyto:

-          termín projednání: pondělí 9. října 2006-09-26

-          čas projednání: 15.00 až 17.30 (z toho diskuse od 15.50 do 17.20)

-          místo projednání: aula České zemědělské univerzity v Praze, Kamýcká 129, Praha-Suchdol

 

Protože se jedná o poměrně odlehlé místo, připravili jsme pro Vás plánek, který najdete na našich stránkách zde.

 

Relevantní podklady najdete na internetové adrese ČEÚ nebo přímo na našich webových stránkách zde http://www.stopprehrade.cz/a_info20060921.htm.

 

Jedná se o:

-          konečnou verzi Plánu hlavních povodí (PDF o velikosti 2,2 MB) a

-          vyhodnocení koncepce (PDF o velikosti 1,2 MB).

 

Krátká lhůta, skytá forma zveřejnění, nevyhovující čas, málo známé místo a program, který počítá s veřejnou diskusí v délce pouhých 90 minut – to vše podle našeho názoru opět dokládá, že o účast občanů a obcí v přípravě klíčového dokumentu chystajícího výstavbu více než dvou stovek přehrad nikdo nestojí.

 

Pokusíme se v nejbližších dnech zorganizovat pro zájemce, zejména starosty a občany zasažených obcí, alespoň z některých míst vlastní autobusovou dopravu. Máte-li zájem, ozvěte se prosím obratem na tel. 604 207 305 nebo na email jan.beranek@ecn.cz.

 

Nezájem o účast veřejnosti při plánování přehrad pokračuje. Ministerstvo zemědělství zveřejnilo pozvánku s termínem a místem veřejného projednání Plánu hlavních povodí necelé dva týdny dopředu, a to ještě ukrytou na internetových stránkách. Na celou diskusi ministerstvo v programu vyčlenilo pouze hodinu a půl. Přitom je nejméně od začátku července zřejmé, že o tuto problematiku mají aktivní zájem desítky obcí a tisíce občanů. Pokud má projednání začít ve tři hodiny odpoledne, očividně se nepočítá s tím, že by se jej mohl účastnit kdokoliv zaměstnaný mimo Prahu. Všech 205 navržených přehrad ale leží ve všech ostatních krajích, jen ne v Praze,“ komentuje novou informaci Jan Beránek, mluvčí petičního výboru „Stop přehradě“.

 

Kontakt:

Jan Beránek, tel. 604 207 305, email jan.beranek@ecn.cz

 

 

 

> zpět na hlavní stránku